bieżnia do biegania

Urodzinowy prezent

W związku z moją nową pasją tegoroczne prezenty urodzinowe były silnie związane z bieganiem ; ) T. podarował mi przepiękny zegarek Timex Ironman Road Trainer T5K448. Oczywiście w pierwszej kolejności oceniłam go pod względem estetycznym ; ) Do tej pory sportowe zegarki nieszczególnie mi się podobały, za to teraz zdarza mi się nosić ten model także poza treningami ; ) Ewidentnie jest bardzo kobiecy choć dla mnie różowe ozdobniki są na plus. Niestety nie posiadam instrukcji obsługi (przy okazji -jeśli ktoś z Was miałby instrukcję to bardzo proszę o podesłanie : ) ale zegarek jest dość intuicyjny. Większość funkcji udało mi się już opanować, natomiast czuję, że w pełni nie wykorzystuję jego funkcjonalności, czego bardzo żałuję!

 

A teraz, krótka specyfikacja. Na pewno ten zegarek jest urządzeniem, które spełni oczekiwania osób trenujących amatorsko. Łączy w sobie funkcje pulsometru i zegarka sportowego będąc w ten sposób dobrym rozwiązaniem gdy chcemy go użytkować w czasie aktywności aktywności fizycznej, jak i na co dzień.

 

Podświetlenie Timex Indiglo zapewnia oświetlenie jasnym i równomiernym światłem całej tarczy zegarka w sposób umożliwiający sprawdzenie godziny wwarunkach pogorszonej widoczności oraz w całkowitych ciemnościach. Funkcja Night Mode umożliwa podświetlenie zegarka przez kilkanaście sekund przy każdorazowym naciśnięciu dowolnego przycisku.

 

Cyfrowa transmisja: emituje cyfrowy sygnał który nie jest zakłócany przez linie wysokiego napięcia

 

Stoper: 100 godzin z funkcją LAP lub SPLIT pomiar czasu w dwóch trybach:

* LAP – okrążenie (po pokonaniu określonego dystansu możemy sprawdzić jego czas po czym stoper zaczyna liczyć od początku)
* SPLIT – międzyczas (w każdej chwili możemy sprawdzić czas po przebiegnięciu danego dystansu)

 

Monitor pracy serca: Cyfrowy, na podstawie pomiaru tętna można ustawić minimalny i maksymalny wysiłek co pozwala wykonywać określone ćwiczenia. Pomiar dokonywany jest poprzez opaskę uciskową którą zakłada się na klatkę piersiową. Sygnał z opaski jest przekazywany za pomocą fal radiowych do zegarka. Wodoszczelność: 30m

 

Graniczne strefy: w przypadku przekroczenia określonego zakresu tętna zegarek sygnalizuje to dźwiękiem

 

Licznik kalorii: przelicznik kalorii, który pozwoli Ci na zbilansowanie dziennego spalania kalorii do założonego poziomu.

 

Średnia wartość tętna: wyświetlana jest średnia wartość tętna dla danego okrążenia lub całości treningu

 

Czas w strefie: wyświetlana jest informacja dotycząca długości spędzonego czasu w określonym zakresie pracy serca

 

Pamięć okrążeń: 50 okrążeń

 

Alarm: DZIENNY – zegarek raz dziennie o określonym czasie wydaje sygnał dźwiękowy

 

Wodoszczelność: 100m Można pływać. Nie wolno wciskać przycisków pod wodą

 

Jestem z niego bardzo zadowolona, mam nadzieję, że kiedy opanuję już wszystkie jego funkcje mój trening będzie jeszcze bardziej efektywny ; )

Jedna odpowiedź do wpisu “Urodzinowy prezent”

Zostaw odpowiedź


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.