bieżnia do biegania

Sposoby na udany start

Termin pilskiego półmaratonu zbliża się szybkimi krokami, dlatego przedstawiam Wam sposoby, które pozwolą na udany start, znalezione w RW.

 

1. Bądź na bieżąco.
Nasza obecna forma może być niewystarczająca, aby osiągnąć cel, który postawiliśmy sobie jakiś czas temu.. Dobrze jest, aby nasze aktualne wyniki wpisać do kalkulatora treningowego i sprawdzić przewidywany czas ukończenia biegu. Później wybierzcie 3 cele: jeden ambitny, drugi średni (ale taki z którym będziecie mogli żyć : ) ) oraz trzeci pomiędzy tamtymi.

 

2. Bądź kreatywny
Wybierzcie sobie jakiś cel, który nie będzie związany z końcowym czasem. Można do perfekcji dopracować pokonywanie zakrętów, czy picie lub jedzenie w biegu.

 

3. Bądź elastyczny
Jeśli podczas biegu zauważycie, że idzie Wam lepiej niż zakładaliście, można wypróbować zakładany czas jeszcze bardziej. Kiedy czujecie się źle, można odpuścić i skoncentrować się na tym, aby bieg zakończyć w jak najlepszej formie.

 

4. Nawadniaj się.
Pamiętajcie, aby 2 godziny przed startem wypić 0,25-0,5 l płynów. Efektem odwodnienia może być gorszy czas, a nawet hiponatermia.

 

Staram się pamiętać, że nawet jeśli w niedzielę, mój bieg nie będzie taki jakiego oczekuję, nie wolno się poddawać i przysięgać, że już nigdy nie wezmę udziału w innym biegu : )

Jedna odpowiedź do wpisu “Sposoby na udany start”

Zostaw odpowiedź


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.