bieżnia do biegania

Scholl GelActiv™, czyli moja przygoda z wkładkami do sportowego obuwia

Ostatnio na rynku pojawiły się wkładki do obuwia sportowego Scholl GelActiv™. Jak wiecie, kiedy ktoś pyta mnie od czego powinniśmy rozpocząć bieganie, zawsze odpowiadam, że od odpowiedniej ochrony naszych stawów ; ) Inwestycja w odpowiednie obuwie to podstawa, dlatego byłam bardzo ciekawa jak sprawdzą się żelowe wkładki, które podobnie do specjalistycznego obuwia mają pochłaniać wstrząsy i zapewnić nam amortyzację, a dzięki temu zmniejszyć obciążenie stawów i hamować degeneracje chrząstki stawowej. Dodatkowo wkładki są tak wyprofilowane, aby pomóc prawidłowo rozłożyć ciężar ciała na powierzchni stopy oraz wspomagać łuk stopy dając jej większą stabilność. Według mnie dużym plusem jest również możliwość idealnego dopasowania długości wkładki do naszego obuwia, przez zwykłe podcięcie ich nożyczkami ; ) Zachęcona tymi korzyściami postanowiłam przetestować je na wielu sportowych płaszczyznach ; )

Scholl active gel

Wkładki scholl active gel

W pierwszym etapie wykorzystałam je do codziennych ćwiczeń ogólnorozwojowych. Ponieważ przy ćwiczeniach w parterze, nacisk stopy o podłoże nie był zbyt intensywny i trudno było poczuć większe zmiany, szybko zdecydowałam się na ćwiczenia cardio oraz te z wykorzystaniem stepu. Moje buty treningowe nie posiadają zbyt dużej amortyzacji (stawiałam na to, aby były lekkie) różnica była więc wyczuwalna. Miałam wrażenie, że odbicie jest bardziej miękkie i dynamiczne, co mam nadzieję, przełoży się na mniejszy ból kolan przy większej liczbie powtórzeń ; )

scholl active gel do obuwia sportowego

Oczywiście najważniejsze było dla mnie jak wkładki sprawdzą się podczas biegu. W ostatnich tygodniach zakupiłam akurat nowe buty z dużą amortyzacją (nie żartowałam, że to dla mnie ważne ; ), więc po pierwszym biegu zdecydowanie postanowiłam przełożyć wkładki do butów, które są już mocno rozbiegane i to wspomaganie nie jest najlepsze. Wniosek nasunął mi się oczywisty, jeśli nie możecie zdecydować się na zakup (niestety bardzo drogich) butów z tzw. wspomaganiem, bardziej przystępne obuwie w połączeniu z wkładkami również się sprawdzi.

wkładki scholl active gel do obuwia sportowego

scholl active gel opinie

Moim zdaniem wkładki Scholl GelActiv™ to idealne rozwiązanie dla osób rozpoczynających swoją przygodę nie tylko z bieganiem, ale z każdą aktywnością fizyczną (możemy zdecydować się także na wkładki przeznaczone do codziennego obuwia). Być może nie wiecie, ale podczas chodzenia siła nacisku działająca na stopy jest 2,5 raza większa niż masa ciała danej osoby. Przy takim obciążeniu warto zadbać o nasze stawy i z użyciem wkładek Scholl GelActiv™ zdecydowanie poprawić komfort naszych spacerów, czy ćwiczeń. Gorąco polecam, osobiście  będę z nich korzystać i wszystkich do tego zachęcam : )

Abyście sami mogli przekonać się o ich właściwościach zapraszam do szybkiego konkursu, w którym do wygrania są 3 zestawy wkładek : ) Aby wygrać wystarczy  do 8 kwietnia włącznie napisać w komentarzu, jaka dla Was byłaby największa korzyść z posiadania takich wkładek.  Po tym czasie, spośród wszystkich odpowiedzi wylosuję 3 zwycięzców ; ) Powodzenia!

komentarzy 21 do wpisu “Scholl GelActiv™, czyli moja przygoda z wkładkami do sportowego obuwia”

Zostaw odpowiedź


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.