bieżnia do biegania

Pielęgnacja włosów


Pięlęgnacja włosów

Jeśli chodzi  o moje włosy zawsze byłam bardzo wymagająca ; ) Od lat szukam nie tylko idealnie dobranej fryzury, ale  również odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji.

Do tej pory nie zwracałam większej uwagi na skład stosowanych specyfików … Pół życia wydawało mi się, że borykam się z łupieżem, teraz wiem, że to skutek źle dobranego szamponu i faktu, że niedokładnie go spłukiwałam.

Niestety moje włosy były dość przesuszone i mają dużą tendencję do wypadania, mam wrażenie, że widzę je wszędzie… Postanowiłam więc zainwestować w szampon radical, który ma temu zapobiegać (była to jedna z moich mniejszych inwestycji, ponieważ zakupiłam go w aptece za 13 zł, ale widziałam go także w rosmanie za 9 : )

Za sprawą biegowej koleżanki Marysi odkryłam wspaniały olejek arganowy, a moje prywatne odkrycia to olej kokosowy (który zakupiłam  w ekologicznym sklepie ecozywnosc.pl ; ) i używam dosłownie do wszystkiego, także jako krem i olej kuchenny ; ) oraz płukanka octowa z malin  z yves rochee.

Nie potrafię Wam powiedzieć, który z tych kosmetyków sprawdza się najlepiej, ale stosując je razem, jestem w końcu zadowolona z efektów! Moje włosy nabrały blasku, są bardziej miękkie i mniej się przetłuszczają ; ) Mam nadzieję, że przestaną także mniej wypadać, bo jak na razie na tym polu nie widzę poprawy… Zauważyłam za to, że pojawiają mi się tzw. baby hair, więc może wszystko się wyrówna : )

Poza kosmetykami, zrezygnowałam z codziennego mycia głowy (myję je teraz co drugi dzień, o ile akurat nie biegam lub nie ćwiczę tego dnia, bo po intensywnym wysiłku odświeżenie włosów jest u mnie niezbędne : )  Staram się, aby woda do mycia nie była zbyt gorąca, używam niewielkie ilości szamponu, które później bardzo, bardzo dokładnie spłukuję ; )

A Wy jak dbacie o swoje włosy?

 

komentarzy 12 do wpisu “Pielęgnacja włosów”

Zostaw odpowiedź


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.