bieżnia do biegania

O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu 

 

Kiedy na stronie www.rzeczoksiazkach.pl, ( która jest niezawodnym przewodnikiem po świecie książek !), zobaczyłam pozycję Murakamiego – „O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu”, wiedziałam już, że jest to dla mnie lektura obowiązkowa : ) Co prawda moje wcześniejsze spotkania z tym autorem rzadko były udane i jego twórczość zupełnie mnie nie przekonywała, ale tym razem, przy tak odmiennej tematyce, było na szczęście inaczej!

 

Książka być może nie jest specjalnie odkrywcza i nie zawiera wskazówek dotyczących treningu, jednak mimo to znalazłam w niej wiele zdań, „do podkreślenia” – do których warto wrócić ; ) Bardzo podoba mi się postawa autora, dla którego bieganie nie stanowi przesadnej rywalizacji. Murakami lubi trenować w ciszy, znajdując własny rytm, a co ważniejsze jest bardzo mocno zdyscyplinowany. Ogromnie podziwiam go również za to, że udało mu się ukończyć ultramaraton, mimo że poskutkowało to chwilową przerwą w jego dalszych treningach ; )

 

Co więcej, jak nadmieniła Nenneke Murakami przekazuje nam fundamentalną zasadę, że


bieganie to tak naprawdę walka z samym sobą i naszymi ograniczeniami

Książka jest dla mnie bardzo motywująca i mam nadzieję, że w chwilach słabości będę pamiętać jak autor potrafił sobie poradzić, nawet w sytuacjach skrajnego wyczerpania ; )
 
Polecam!

komentarzy 10 do wpisu “O czym mówię, kiedy mówię o bieganiu”

Zostaw odpowiedź


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.