bieżnia do biegania

Nike Free Run+ 3 

Niedawno otrzymałam do przetestowania buty Nike Free Run+ 3. Jest to najnowsza letnia kolekcja tej popularnej minimalistycznej serii obuwia biegowego.

 

To na co w pierwszej chwili zwróciłam uwagę to oczywiście kolor … Nie da się przejść, czy przebiec obok niego obojętnie ; ) Walory estetyczne mają oczywiście najmniejsze znaczenie w przypadku butów do biegania, ale ciekawy wygląd stanowi dodatkową zaletę.  Intensywny kolor wraz z odblaskowymi elementami zapewnia również odpowiednią widoczność.

 

Buty są naprawdę bardzo lekkie, ważą zaledwie 202 g, więc praktycznie nie czuć ich na nogach ; ) Dobrze dopasowują się do stopy, są niezwykle sprężyste, mamy wrażenie, że niewiele dzieli nas od podłoża.

 

Przyznam szczerze, że musiałam się do nich przyzwyczaić, ponieważ założeniem tego obuwia jest imitacja biegu na boso, co na pewno wiąże się z tym, że ich systemy amortyzujące są odmienne od mojego dotychczasowego obuwia. Oczywiście pozwala to na wzmocnienie tych mięśni stóp, których w normalnych butach byśmy nie używali.  Na szczęście po regularnych treningach moje stopy same się dopasowały, choć bardziej odpowiadają mi na codzienne treningi niż ekstremalnie długie  niedzielne wybiegania ; )

 

Buty są również bardzo przewiewne, zapewniają odpowiednią wentylację, więc idealnie sprawdzą się podczas ciepłego lata.

 

Jedyny problem, który napotkałam dotyczył biegania po żwirowej powierzchni, kiedy kamyczki klinowały mi się między nacięciami  w podeszwie. Moim zdaniem sprawdzą się bardzo dobrze nie tylko na ulicy, ale również na bieżni.

 

A oto informacje, które można przeczytać na stronie producenta :

 

„Elastyczny i estetyczny model biegowych butów Nike Free kompatybilny z technologią Nike+. Idealny dla kobiet, które pragnąą w naturalny sposób wzmocnić mięśnie stóp, nie tracąc znacząco na amortyzacji, przyczepności i ochrony oferowanej przez obuwie biegowe. W skali Nike Free od zera (bosa stopa) do dziesięciu (tradycyjne obuwie biegowe) model Free Run plasuje się dokładnie w jej środku.

 
Cholewka

Lekki i niesamowicie przewiewny meshu zapewnia odpowiedni stopień oddychalności, zapewniając niespotykany komfort użytkowania.
Technologia Dynamic Fit zapewnia lepsze dopasowanie w okolicy śródstopia oraz niezbędne wsparcie stopy.
Bezszwowe warstwy z laserowo perforowanymi otworami w połączeniu z elastycznym meshem umożliwiają niesamowite dopasowanie do stopy w każdej fazie jej przetaczania.
Asymetryczny system wiązania minimalizuje nacisk na górną część stopy i zwiększa komfort użytkowania.
Odblaskowe elementy poprawiają widoczność po zmroku oraz w gorszych warunkach pogodowych.

 
Podeszwa środkowa

Superlekka pianka Phylite na całej długości – zapewnia odpowiednią ochronę przed wstrząsami przy zachowaniu niskiej wagi buta.
System głębokich podłużnych i poprzecznych nacięć idealnie dopasowanych do ruchu bosej stopy pozwala na jej naturalny ruch w trakcie biegu.
Dodatkowe nacięcia w śródkowej części buta umożliwiają niespotykaną elastyczność oraz możliwość zaangażowania wszystkich mięśni stóp.
Wyprofilowana na wzór kobiecej stopy minimalistyczna konstrukcja podeszwy środkowej zapewnia niezbędną stabilizację przy niespotykanym komforcie użytkowania.

 
Podeszwa zewnętrzna

Odporna na ścieranie guma węglowa BRS 1000 umieszczona została wyłącznie na pięcie, aby zapewnić dobrą przyczepność w początkowej fazie odbicia.
Waflowy profil zapewnia doskonałą responsywność i częściowo tłumi uderzenia stopy o podłoże.
Wstawki z trwałej gumy na palcach dla jeszcze lepszej przyczepności.”

 

komentarzy 13 do wpisu “Nike Free Run+ 3”

Zostaw odpowiedź


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.