bieżnia do biegania

Maraton w Poznaniu


Maraton w Poznaniu - opinie, maraton poznański, maraton w Poznaniu trasa, maraton poznań zdjęcia

 
 

Kiedyś, gdy w internecie znalazłam artykuł, który namawiał by biegać, żebyśmy nie żałowali, nie wierzyłam, że można żałować czegoś, w czym się nie uczestniczy. A jednak…! Wczoraj w Poznaniu odbył się 12 Poznań Maraton i pomimo,  że nie mogłam w nim uczestniczyć, cały dzień zaprzątał mi głowę… : )

 

Kiedy rano wstałam i popatrzyłam przez okno, jaka piękna pogoda, moją pierwszą myślą było, że będzie to wymarzona aura dla maratończyków.
O 10, gdy dopiero wybierałam się do sklepu po śniadanie żałowałam, że kolejki w osiedlowym sklepiku nie mogę zastąpić, tą na linii startu poznańskiego maratonu. Gdy niedziela mijała zastanawiałam się, gdzie w tym momencie byłabym na trasie, gdybyśmy jednak z mężem wystartowali. Nie tylko nie biegłam i żałowałam, ale też nie udałam się kibicować!

Być może trochę z zazdrości, że to inni dostali medale, gratulacje i uściski…

 

Maraton w Poznaniu zawsze jest wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że jest to moje rodzinne miasto, ale w związku z dużym zainteresowaniem. Z tego co pamiętam zgłosiło się chyba 6 tys. chętnych! Wydaje mi się,  że to rekord, choć nie wiem ile osób rzeczywiście wystartowało i ukończyło bieg.

 

Pewne jest jednak, że część biegaczy, mogła również nie być w 100 % przygotowana, tak jak i my. Zapewne wielu zmagało się z kolką, zimnem, brakiem napojów. Ale nie poddali się, dotarli do mety i wygrali – ze sobą i swoimi słabościami. Nawet jeśli nie udało im się dobiec w zaplanowanym czasie, lub pobić swoich rekordów, nie żałowali. Dla swoich bliskich byli gwiazdami, dla siebie bohaterami. I ja żałuję tak bardzo, bo wiem już, że też chciałabym się tak czuć ; )
Kiedy czytam te wszystkie relacje wiem jedno, że też muszę się znaleźć na mecie maratonu. Ponieważ nie udało się w tym roku, mam nadzieję, że widzimy się na trasie już za rok!

 

komentarzy 5 do wpisu “Maraton w Poznaniu”

Zostaw odpowiedź


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.