bieżnia do biegania

Bieg Zajączka Wielkanocnego

W Wielką Sobotę odbyła się I edycja biegu Zajączka Wielkanocnego w Poznaniu. Trasa zlokalizowana była w okolicach Stawu Olszak, a ponieważ moja orientacja w terenie nie jest najlepsza miałam spore obawy, czy trafię na start bez problemu ; ) Na szczęście organizatorzy udostępnili dla zawodników dokładnie opisane mapki okolicy, a w razie potrzeby wystarczyło rozejrzeć się za innymi biegaczami, którzy również kroczyli w okolicę startu.

Pogoda tego dnia wyjątkowo dopisała (pomijaj dalszą część dnia, kiedy nad Poznaniem szalał grad … ; ). Bardzo lubię biegać po leśnych ścieżkach, ponieważ na treningu towarzyszy mi wyłącznie asfalt, więc to naprawdę miła odmiana : ) Trasa składała się z dwóch 5 km pętli i była dla mnie bardzo wymagająca, ponieważ było sporo podbiegów… Ostatnio miałam wyrzuty sumienia, że bardzo ten biegowy element zaniedbałam, więc podczas startu mogłam się poprawić ; ) Dzięki temu, że na trasie panowało spore urozmaicenie w postaci podbiegów, zbiegów, korzeni i piasku, kilometry mijały bardzo szybko.

Na mecie czekały na wszystkich piękne medale oraz regeneracyjny posiłek. Mój wynik to 0:56:57 ; ) Podczas startu towarzyszyła mi moja przyjaciółka Karolina. Dzięki temu miałyśmy okazję trochę poplotkować i czas między odbiorem pakietów startowych a biegiem głównym minął nam błyskawicznie. Widząc jej szczęście na mecie, wiem, że na pewno nie będzie to jej ostatnia impreza biegowa i mam nadzieję, że uda nam się spotykać częściej na trasie. Trzymam oczywiście kciuki za kolejne świetne wyniki! : )

DSC_7017

DSC_7253

 
Za zdjęcia bardzo dziękujemy t-run.pl ; )

komentarze 2 do wpisu “Bieg Zajączka Wielkanocnego”

Zostaw odpowiedź


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.