bieżnia do biegania

Bieg sylwestrowy

Dzisiaj oficjalnie zakończyłam tegoroczny sezon biegowy, uczestnicząc w XXIX Biegu Sylwestrowym im. Ryszarda Burgiela w Poznaniu. Wybrałam opcję biegu głównego na dystansie 10,8 km i przyznaje, że po obfitych w przysmaki i odpoczynek Świętach, było dosłownie ciężko : )
 
Zawody odbywały się nad poznańskim jeziorem Malta i dość duża frekwencja zdecydowanie mnie zaskoczyła. Zapisało się ponad 1300 osób, jednak ostatecznie było w granicach 800 uczestników.
 
Jak zawsze, na starcie ustawiłam się praktycznie jako ostatnia i wystartowałam bardzo, bardzo spokojnie : ) Być może moja asekuracja i niepewność formy, która została nadszarpnięta podczas długich wylegiwań na kanapie, spowodowała, że pierwsze okrążenie (5,4 km) przebiegłam w okolicach 33 minut, czyli o 3 minuty dłużej niż planowałam; )
 
Miałam wrażenie, że podczas drugiego okrążenia bardzo przyspieszyłam, ale niestety było to tylko złudzenie i ostatecznie nie udało mi się przebiec całego dystansu poniżej 60 minut … ; )
 
Mój ostateczny wynik to 1:02:09. Na szczęście mogę go zaliczyć do udanych i każdy uzyskany wynik zostałby moją życiówką, ponieważ był to mój pierwszy start na tym dystansie : )
 
Pomimo, że miewałam już przyjemniejsze starty, bardzo się cieszę, że mogłam zakończyć rok w ten sposób ; ) Podczas biegu panowała bardzo sympatyczna atmosfera, na mecie czekały na nas medale i pamiątkowe kubki (z których zawsze najbardziej zadowolony jest mój mąż) ; ) Na pewno jest to impreza na którą chciałabym wrócić.
 


Wspólna rozgrzewka przed biegiem


 
 

Pierwsze okrążenie


 
 

Drugie okrążenie


 
 

Na mecie z moim najmłodszym kibicem


 
 

Pamiątkowy medal


 

Moje międzyczasy: 00:16:47; 00:32:20; 00:47:54; 01:02:09

komentarzy 13 do wpisu “Bieg sylwestrowy”

Zostaw odpowiedź


Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.